Domov Multimédiá Konica Minolta: badateľný rozdiel vo variabilite a flexibilite zariadení

Konica Minolta: badateľný rozdiel vo variabilite a flexibilite zariadení

1558
0

Senzor na detekciu médií, väčšie rozlíšenie, zvýšená rýchlosť tlače, väčšie množstvo prídavných zariadení. To je len niekoľko vychytávok novej generácie strojov pre stredne veľké zákazky od Konica Minolta.  Novinky prekvapujú veľkou variabilitou a flexibilitou.

Konica Minolta predstavila novú generáciu strojov určených pre stredne veľké zákazky. Tá pozostáva z troch noviniek. Sú nimi AccurioPrint 4065AccurioPress C 4070 resp. 4080. Pri bližšom pohľade zistíte, že sa posunuli o výrazný krok dopredu.

AccurioPrint 4065
Peter Lauko

„Zmyslom všetkých inovácií je dosiahnuť čo najväčšiu automatizáciu, ktorá dokáže eliminovať ľudské chyby, odbúrava namáhavú prácu, pomáha šetriť čas a financie firmy,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

Preto jednou z hlavných vychytávok je externý senzor pre detekciu médií IM-101. Senzor automaticky laserom deteguje o aký substrát ide, automaticky premeria jeho veľkosť, odváži ho a navrhne vhodné nastavenia. Skončilo sa tak nekonečné a neraz aj náročné manuálne nastavovanie stroja. Rovnako predídete situácii, že by ste vytlačili zákazku s nesprávnym nastavením. Senzor šetrí čas ako aj vaše peniaze. 

Kvalita na každom hárku

Plynulosť práce umožňuje aj kvalitné podávanie. Preto v novinkách z dielne Konica Minolta môžete nájsť vákuové podávanie, alebo frikčné podávanie so vzduchovou separáciou.  Šetriť čas a množstvo financií uľahčuje aj eliminácia chybovej tlače. Na to slúži jednotka kontroly tlače IQ-501. Tá pozostáva z dvoch skenerov a fotospektrometra vďaka ktorým môžete nastavovať farebnosť stroja. Zvláda dokonca aj priečnu kalibráciu farebnosti, aby výtlačok bol aj po šírke farebne vyvážený. Každý výtlačok jednotka naskenuje a následne skontroluje s predlohou. Kontrola kvality tlače tak dokáže sledovať všetky nežiadúce defekty ako je rozmazanie, defekty tlače, alebo nečistoty. Môžete ju použiť aj na kontrolu variabilných dát z databázy, QR kódov či číslovania strán. „Napriek tomu, že sú na trhu zariadenia s veľmi veľkou rýchlosťou tlače, pokiaľ neviete eliminovať chyby pri tlačení, stále budete prichádzať o financie a svoj drahocenný čas, ktorý ste mohli radšej venovať inej zákazke. Aj tu sa ukazuje pridaná hodnota novej rady Konica Minolta,“ objasňuje Peter Lauko.

AccurioPress C 4080

Pokrok vo všetkých smeroch

Naplnenie ambiciózneho cieľa vytvoriť radu s maximálnou variabilitou a funkčnosťou podporujú aj finišery. Nájdete tam finišer (TU510), ktorý bol doteraz vo výbave vo vyšších radách. Teraz je k dispozícii aj pre tieto novinky a zabezpečuje plnohodnotnú variabilitu a flexibilitu. Dokáže orezať výtlačky na čistý požadovaný formát. Bez problémov tak zvládne napríklad vizitky. Samozrejmosťou je bigovanie zhora zdola alebo perforovanie. Novinky zvládajú bezchybnú tlač na tenké ako aj hrubšie papiere. Poradia si aj so samolepkami,  štruktúrovanými papiermi či obálkami. Tie sa nedeformujú, neničia a neohýbajú. K tomu si pripočítajte nový toner, väčšie rozlíšenie, zvýšenú rýchlosť tlače, predĺžené kazety na vstupe, zvýšená gramáž papiera a aj to, že k novinkám viete jednoducho pripojiť rôznorodé dokončovacie zariadenia.

Technické parametre:

  • Maximálne rozlíšenie 3 600 x 2 400 dpi x 8 bit.
  • Gramáž papiera od 62 do 360 g/m².
  • Možná tlač banerov do 1 300 mm simplexne alebo 864 mm duplexne.
  • Formát papiera: 330 x 487 mm. Maximálna duplexná tlač: 330 x 862 mm. Maximálna simplexná tlač 330 x 1 300 mm.

www.konicaminolta.sk